Komunikacja bezprzewodowa

Ascom i62

Złożone funkcje w prosty sposób

Kiedy efektywna komunikacja ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, zdrowie ludzi i ochrona obiekktu, wówczas wielofunkcyjne telefony bezprzewodowe i najwyższej klasy przekazywania wiadomości krytycznej są raczej koniecznością niż luksusem zatem niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego systemu i telefonów, które spełniają tak wysokie wymagania. Telefon Ascom i62 w prosty sposób udostępnia użytkownikowi zaawansowaną funkcjonalność, poprzez intuicyjny interfejs i duży kolorowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości. Ułatwia codziennie interakcje ze współpracownikami i systemami. Ascom i62 messenger pozwala Ci wysyłać i odbierać wiadomości zaprojektowany o interaktywnym messegingu, ten unikalny telefon jest zdolny do komunikacji z szeroką gammą zewnętrznych systemów - budynkowych, produkcyjnych, szpitalnych i innych. Mając w ręku i62 messenger, możesz zdalnie sterować urządzeniami, otworzyć komuś drzwi lub jeśli podłączy się do aplikacji kontrolującej zadania Twojego zespołu - na bierząco aktualizować zlecenia dla siebie oraz kolegów.

Dostępne wersje telefonu:

 

Funkcje:

Alarmy**

 • Przycisk alarmu, możliwość wysyłania różnych typów alarmów

 

Wiadomości

 • Kolorowe wiadomości
 • Wiadomości interaktywne*
 • priorytetyzacja alarmów*

 

Dedykowane do

 • przemysł lekki
 • szpitale
 • biura
Lokalizacja**

 • Lokalizacja po stacjach bazowych

 

Informacje ogólne

 • Klasa szczelności IP44
 • Wejście słuchawkowe
 • Temperatura działania: -20 to 60 °C
 • Głośnik
 • Kolorowy wyświetlacz
 • Standard GAP/CAP
 • Dynamiczne zarządzanie energią
 • Funkcja współdzielenia telefonu – przelogowanie użytkownika
 • Możliwość aktualizacji poprzez licencje
 • 18 standardowych języków + 1 programowalny
 • Funkcja PTT (Push to talk)
 • Możliwość spersonalizowania menu
 • Moduł Bluetooth umożliwia podłączenie bezprzewodowych słuchawek
 • Moduł Bluetooth umożliwia podłączenie czytnika kodów kreskowych

 

* Funkcjonalności w Messenger

** Funckjonalności w Protector

 

Wsparcie dla pełnego zakresu standardów

Ascom i62 obsługuje sieci radiowe w standardach IEE 802.11 abgn oraz SIP/ H323 dla telefonii VoIP. W wysoce wydajnej sieci 802.11 n, używanej do rozwiązań profesjonalnych, niezwykle ważne jest wspieranie przez wszystkie urządzenia bezprzewodowe wysokiej przepustowości (n), gdyż jedno urządzenie nieobsługujące tego standardu może spowolnić działanie wszystkich użytkowników. Instalując telefon Ascom i62 w swojej sieci 802.11 n będziesz mógł korzystać ze wszystkich jej zalet.

Interaktywny messeging i przewaga w działaniu

Dzięki obsłudze zaawansowanego messegingu, Ascom i62 umożliwia sprawną komunikację ze współpracownikami oraz urządzeniami. Na przykład, na telefon mogą trafiać informacje z urządzeń medycznych w szpitalu. W środowisku przemysłowym można monitorować temperaturę pracy maszyny i automatycznie powiadamiać techników w razie przekroczenia poziomu krytycznego. Wiadomości mają zawsze wysoki priorytet i błyskawicznie trafiają do odpowiednich osób. Każda krytyczna wiadomość jest potwierdzana zwrotnie, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Wiadomośc mogą być prezentowane na dwa sposoby: ustawiana według ważności (priorytetu) na liście odebranych wiadomości lub przez oznakowanie kolore. Wszystkie te funkcje przekładają się na wydajność i bezpieczeństwo pracy.

Kolorowe wiadomości - priorytet lub rozróżnianie

Wyjątkowe traktowanie wiadomości przez i62 oznacza, że mogą być one oznaczane kolorami w zależności od stopnia ważności priorytetu lub po prostu dla rozróżnienia ich tematyki. Specjalnie dobrane 10 kolorów ułatwia codzienną pracę i odpowiednie dopasowanie do zadań każdego użytkownika. Na przykład w szpitalu mogą oznaczać wezwanie od pielęgniarki, lekarza, technika oraz informować o sytuacjach krytycznych. Na przykład inofmracje z radiologi będą zawsze niebieskie. Co więcej, kolor może oznaczać status wezwania - czy ktoś inny już je przyjął, czy je zakończył lub czy trzeba podjąć dodatkowe kroki w tej sprawie.

Push to talk - stała komunikacja w grupie

Funkcjonalność PTT pozwala połączyć grupę pracowników w stałą konferencję poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Członkowie zespołu są automatycznie włączani do konferencji, co pozwala im działać szybko i efektywnie w krytycznych sytuacjach. Przypomina to łaczność przez radiotelefony (krótkofalówki) przy czym tutaj jakość połączenia jest nieporównywalnie lepsza. Przykład: zespół lekarzy w szpitalu uzyskuje natychmiastową łączność grupową gdy ktoś przyciśnie przycisk wezwania. Dzięki temu zespół może omówić zadania przed dotarciem do oddziału ratunkowego.

Centralne zarządzanie - doskonałe narzędzie do łatwego uaktualniania telefonów

Centralne zarządzanie przynosi wiele korzyści dla administratora systemu, który może zdalnie zmieniać parametry telefonów a nawet ich oprogramowanie - przez intuicyjne narzędzie w przeglądarce internetowej. Upraszcza to również monitoring systemu. Ustawienia indywidualne dla każdego telefonu przechowywane są na serwerze, dzięki czemu unikamy zbierania telefonów w celu ich uaktualnienia i sprawdzenia. To rozwiązanie pozwala zarządzać telefonami bez przeszkadzania ich użytkownikom i bez przerywania ich pracy. Base line to funkcja w centralnym zarządzaniu dzięki, której telefony są autmatycznie konfigurowane zgodnie z Twoim wyborem. System pilnuje też by wszystki telefony miały taką samą wersję oprogramowania. Minimalizuje to ryzyko różnego zachowania się telefonów z powodu odmiennego firmware. Sam decydujesz, kiedy ma zostać wgrana nowa wersja oprogramowania. W firmach wielooddziałowych, dzięki funkcji zdalnego programowania administrator systemu nie musi się już przemieszczać się między oddziałami tylko po to aby zaktualizować telefony. Przekłada się to pozytywnie na czas korzystania z telefonów i efektywność pracy - szczególnie tam gdzie w wielu lokalizacjach użytkownicy podzieleni są na specyficzne grupy (technicy, pielęgniarki, ochrona, itp)

Przycisk alarmu zawsze pod ręką

Twój telefon może być wyposażony w funkcję alarmową. Naciśnięcie przycisku alarmu natychmiast wysyła wezwanie do innych użytkowników. Co więcej system lokalizacji telefonu pozwala dokładnie wskazać miejsce pobytu zagrożonej osoby, zapewniając jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa dla pracowników samotnie wykonujących swoje obowiązki.

Lokalizacja ekahau - lepsza ochrona pracowników

Rozwinięty przez Ascom/ ekahau system namierzania pozwala zlokalizować obiekty lub ludzi w sieciach wifi w każdej generacji. Funkcjonalność systemu obejmuje np: wyznaczanie użytkowników, będących w danej chwili najbliżej podanego punktu i przekazanie im wiadomości. Dzięki temu uzyskujemy optymalne wykorzystanie czasu pracy kluczowego personelu.

Sharedphone - jeden telefon, kilku użytkowników

Funkcja sharedphone umożliwia korzystanie ze wspólnych telefonów grupie użytkowników, z zachowane indywidualnych ustawień, takich jak głośność dzwonka, rodzaje alarmów czy lokalna książka telefoniczna. Wszystkie ustawienia Ascom  i62 są przechowywane centralnie na serwerze i przekazywane do telefonu, gdy użytkownik przez swój nr PIN loguje się do systemu. W przypadku uszkodzenia własnego telefonu użytkownik może szkorzystać z innego telefonu i62 w prosty sposób przelogowywując się na drugi telefon, nie traci czasi i nie zmienia numeru, pod, którym jest zazwyczaj dostępny.

Dodajesz licencję w miarę rosnących potrzeb

Podstawowa wersja i62 (talker) może zostać wyposarzony w funkcje zaawansowanego messegingu (messenger).  a kolejna wersja Protector udostępnia przycisk alarm dla bezpieczeństwa użytkownika. Inne funkcje takie jak sharedphone jak i lokalizacja ekahau, także uruchamiane są poprzez licencje. Takie rozwiązanie jest wygodne dla użytkownika, a jednocześnie oszczędne z punktu widzienia administratora, ponieważ uruchomienie dodatkowej funkcjonalności nie wymaga wymiany wcześniej zakupionych telefonów. Mówiąc, krótko tak jak zmieniają się Twoje wymagania tak zmienia się Twój i62.