Komunikacja bezprzewodowa

Komunikacja poprzez paging Ascom

Stabilność:

Jednym z głównych celów, jakie sobie stawiamy jest stabilność połączeń, które w różnych strefach zazwyczaj wyglądają zupełnie inaczej. Moduły nadawcze łącznie z antenami w systemie pagingowym są tak zaprojektowane, aby umożliwiały pokrycie zasięgiem olbrzymiego obszaru, (promień aż do 15km nadawania i 2,5km promienia odbioru), a w tym wypełniając nawet najtrudniejsze do pokrycia zasięgiem miejsca.

W odróżnieniu od systemów komunikacji głosowej, jak Ascom IP DECT, czy Ascom VoWiFi tutaj infrastruktura jest prostsza i łatwiejsza do stworzenia, ponieważ zamiast licznych stacji bazowych stawiane są 2 anteny - nadawcza/ odbiorcza.

Współpraca z inną komunikacją

Dzięki unikalnej specyfice technicznej Pagerów oraz ich infrastruktury system Pagingowy może łączyć się również z systemami IP DECT, jak i VoWiFi zachowując pełeną funkcjonalność interaktywnych wiadomości przesyłanych pomiędzy tymi trzema (3) systemami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy dla niektóych pracowników głos jest obowiązkowy natomiast dla innych nie. W ten sposób część osób wyposaża się w słuchawki IP DECT, czy VoWiFi natomiast pracowników, którzy powinni dostawać jasne i konkretne zadania w postaci tekstowej wyposaża się w pagery.

Ascom a konkurencja:

Ascom w systemach Pagingowych praktycznie nie ma konkurencji. Ta globalna marka  jest jedynym na świecie producentem pagerów, które w odróżnieniu od standardowych i przede wszystkim jednokierunkowych rozwiązań pagingowych oferuje paging dwukierunkowy.

Takie możliwości pagerów powodują, że system pagingowy oprócz braku funkcjonalności głosowej i paru drobnych szczegółów, nie różni się od systemów, takich jak IP DECT, czy VoWiFi Ascom. Paging ten posiada prawie wszystkie znane z systemów głosowych Ascom funkcjonalności, jak: interaktywne wiadomości, ochrona personalna za pomocą zawleczki pociągowej, alarm upadku, alarm bezruchu, priorytetyzacja alarmów i inegracja z innymi systemami.

Jakość i pozycja Ascom potwierdzona jest ponad 75.000 wdrożeń niezależnych systemów na całym świecie.